Вхід на сайт

Пошук

Календар

«  Листопад 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 24

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2016 » Листопад » 30 » 1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом
20:28
1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом

     

     Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається у всьому світі щороку 1 грудня. Вперше цей день за ініціативою Генеральної асамблеї ООН відзначили у 1988 році. Головною метою акції є формування толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних людей, подолання стигми і дискримінації стосовно людей, що живуть з ВІЛ/СНІДом, інформування про шляхи передачі ВІЛ і необхідності проходження тестування на ВІЛ. 

     У 26 країнах світу СНІД залишається у п'ятірці причин передчасної смерті та непрацездатності. До таких країн належать і Україна. За період 1987-2016 (9 міс.) р.р. серед громадян України офіційно зареєстровано 292 тис. випадків ВІЛ-інфекції та 40,5 тис смертей від захворювань, зумовлених ВІЛ. На даний час під медичним наглядом у закладах охорони здоров’я перебуває майже 133 тисячі ВІЛ-інфікованих. Найбільші показники поширеності ВІЛ-інфекції зареєстровані у Одеській, Дніпропетровській, Миколаївській, Херсонській областях та у м. Києві.

    В Чернігівській області перебуває під медичним наглядом 3,7 тис. ВІЛ-інфікованих. Найвищі рівні поширеності ВІЛ-інфекції відмічаються у м. Прилуки, м. Чернігові, Щорському, Талалаївському, Козелецькому, Н-Сіверському, Прилуцькому районах. 

    Серед ВІЛ-інфікованих переважають жінки частка яких становить 51%, частка чоловіків становить 49%. Більшість ВІЛ-інфікованих це особи віком 30-40 років (41%). З кожним роком збільшується кількість інфікованих у віковій групі старше 50 років і зменшується у групі до 30 років. На сьогодні найстаршому ВІЛ-інфікованому в області – 75 років, наймолодшому – 2 роки 4 місяці. Домінуючим шляхом передачі ВІЛ-інфекції в області, починаючи з 2008 року, залишається статевий шлях інфікування. Частка осіб, які інфікувалися статевим шляхом у 2016 році, становить 73%, у середовищі споживачів ін’єкційних наркотиків – 27%. 

    Боротьба із соціально небезпечними хворобами, насамперед, із ВІЛ-інфекцією/СНІДом, є пріоритетним напрямком соціально-економічного розвитку області. В області забезпечений широкий доступ населення до консультування і тестування на ВІЛ-інфекцію. Кабінети «Довіра» створені та функціонують в усіх центральних районних та міських лікарнях. Протягом 2016 року 84 тис. жителів області (8% від населення області) обстежені на ВІЛ. Велика увага в області приділяється ВІЛ-інфікованим вагітним та дітям, які народилися від ВІЛ-інфікованих матерів. Діти першого року життя забезпечені адоптованими молочними сумішами за кошти обласного бюджету. Серед дітей народжених у 2015-2016 роках не зареєстровано жодного випадку інфікування ВІЛ від ВІЛ-інфікованої матері. В області проводиться робота по наближенню ВІЛ-сервісних послуг до населення. В області функціонує 5 сайтів АРТ на базі ОЦПБ зі СНІДом, кабінетів «Довіри» Прилуцької ЦМЛ, Козелецької ЦРЛ, Н-Сіверської ЦРЛ та обласному протитуберкульозному диспансері. Щорічно кількість пацієнтів на АРТ збільшується, на сьогодні 1900 пацієнтів отримують таке лікування. 

     ВІЛ-інфекція – це інфекційна хвороба, яка розвивається в результаті багаторічного знаходження в клітинах людини вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ) іхарактеризується повільним пошкодженням імунної системи, що призводить до СНІДу. ВІЛ-інфіковані люди можуть жити без будь-яких ознак хвороби і виглядати та почуватися здоровими, але, незважаючи на це, передавати вірус іншим. Клінічні ознаки СНІДу виявляються через 8 - 10 років після зараження, при умові відсутності специфічного лікування. Завдяки застосуванню високоактивних антиретровірусних препаратів та попередженню більшості поширених опортуністичних інфекцій, вдається продовжити тривалість життя ВІЛ-інфікованих, підвищити його якість.

    ВІЛ-інфекція – це поведінкова інфекція. Запорука успіху у  відповідальному ставленні до свого здоров’я та здоров’я оточуючих. 

 

Шляхи передачі ВІЛ-інфекції

Запобігання інфікуванню

Статевий при незахищеному (без презерватива) статевому контакті через сперму або вагінальні виділення від ВІЛ-інфікованої людини до здорової

·        постійний сексуальний партнер, сексуальна культура;

·        захищений секс – використання презервативів.

Парентеральний - через кров
(наприклад, при користуванні одним шприцем та голкою (або іншим інструментарієм) серед споживачів ін’єкційних наркотиків

·        відмова від вживання наркотиків;

·        використання «чистих» шприців;

·        застосування замісної підтримуючої терапії.

Від ВІЛ-інфікованої матері до дитини 
під час вагітності, пологів, у разі годування груддю

 

·        ранній початок профілактичного лікування ВІЛ-інфікованої вагітної; плановий кесарський розтин;

·        профілактичне лікування немовлят, народжених від ВІЛ-інфікованих матерів;

·        відмова від грудного вигодовування, використання молочних сумішей.

 

     Детальну інформацію про епідситуацію з ВІЛ інфекції в області та роботу обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом можна отримати на сайті закладу: http://spidcentr.com.ua

Адреса центру:

14005, Чернігів, вул. І.Мазепи, 3

Тел/факс (04622) 4-40-56

Кабінет «Довіра»

Тел. (0462) 660-926, (04622) 4-04-71

 

За інформацією сайту УОЗ Чернігівської ОДА

Ссилка на інформацію: http://uoz.cn.ua/news901.htm

   

  УВАГА!  По даному питанню завжди можна звернутися до свого сімейного лікаря або прийти на прийом до будь-кого з сімейних лікарів КЗОЗ "Менський центр ПМСД", які знаходяться в приміщенні поліклініки на 2 поверсі.

Адреса:

м. Мена, вул. Шевченка, буд. 76 

тел. (04644) 3-34-50

 

 

 

 

 

 

Переглядів: 170 | Додав: Dragon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar