Вхід на сайт

Пошук

Календар

«  Травень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 24

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Всесвітні дні згідно інформації ВООЗ

Всесвітні дні здоров’я. Заходи до Всесвітнього дня здоров’я

 

Тенденція турботи про здоров’я і довголіття в останнє десятиліття виявилася однією з найбільш помітних і популярних. Однією з причин цього стала мода на духовний розвиток людини, відмова від суто споживацького ставлення до навколишнього середовища і, звичайно ж, «стирання» кордонів між країнами і континентами. Саме тому ідея проводити Всесвітні дні здоров’я належить міжнародній організації ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров’я).

З чого все почалося

У 1948 році під егідою ООН була заснована Всесвітня організація охорони здоров’я, яка покликана координувати і спрямовувати всі зусилля ООН, прикладені в галузі охорони здоров’я жителів планети. На неї покладено відповідальність за вирішення глобальних питань охорони здоров’я, постановку актуальних тем для наукових досліджень і встановлення норм і стандартів охорони здоров’я. Крім того, контролюючи і оцінюючи динаміку ситуації в галузі охорони здоров’я в світі, ВООЗ розробляє політику підтримки нужденних країн.

Одне із завдань Всесвітньої організації охорони здоров’я полягає в забезпеченні доступу не тільки до медичної допомоги, а й до інформації, що забезпечує загальну захист від потенційних загроз. Ця функція реалізується через всесвітні дні здоров’я.

7 квітня

З метою привернення уваги громадськості до проблем охорони здоров’я за ініціативою ВООЗ протягом року проводяться різноманітні заходи. Найвідоміше з них – Всесвітній день здоров’я. Він проводиться щорічно 7 квітня — саме в цей день у 1948 році було прийнято рішення про створення Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Звичайно, просвітницька робота ведеться не один раз в році. Найбільш загрозливі і потенційно небезпечні проблеми людства «отримали» свої дати і також є щорічними. Мова йде про здоров’я дітей, проблеми раку і туберкульозу, боротьби з тютюнопалінням та вживанням наркотиків, охорони навколишнього середовища та запобігання техногенних катастроф і т. д. Ці соціально значущі для людства питання повинні бути «у всіх на вустах», щоб зменшити їх загрозу і підвищити рівень життя людей у всіх куточках нашої планети.

Від усіх медичних установ очікується проведення роз’яснювальної роботи та заходів, спрямованих на поширення інформації щодо якоїсь конкретної проблеми. Співробітниками ВООЗ задіюються і волонтерські організації, що сприяють залученню уваги громадськості.

Вказати на проблему – зробити півсправи

Всесвітні дні здоров’я мають свою спрямованість і присвячені якійсь пріоритетної галузі охорони здоров’я. Так, в минулому 2014 році захід був присвячений боротьбі і профілактики трансмісивних захворювань (тих, які в основному передаються через укуси кровосисних комах). Кампанія з нагоди цього дня сприяла поширенню інформації не тільки про переносчиках і хвороби, які вони викликають, але і про те, як людям забезпечити і захистити себе.

У 2013 році ВООЗ звернула увагу людей на профілактику появи гіпертонії. Статистика цього питання жорстока: кожна третя людина у світі страждає від цього захворювання. Основні заходи були спрямовані на зменшення кількості інфарктів та інсультів.

Ще раніше, у 2012 році, заходи до Всесвітнього дня здоров’я проводилися під девізом «Гарний настрій додає життя до років». Основною темою стало старіння людства і перевищення чисельності людей у віці старше 65 років над молоддю. Безумовно, всі ми хочемо, щоб наші близькі, і ми самі жили як можна довше. Про те, що для цього необхідно і як слід жити, і йшлося в матеріалах ВООЗ.

 

Про що поговоримо сьогодні?

Проведення Всесвітнього дня здоров’я в 2015 році було присвячено безпеки харчових продуктів. Здавалося б, що може бути небезпечного в їжі? Але у світі щорічно гине близько 2 млн осіб (переважно дітей) від «харчового отруєння». Насправді все набагато складніше, адже небезпечні продукти можуть спровокувати появу майже 200 захворювань, найпростіший з яких — діарея. Віруси та паразити, патогенні бактерії і хімічні речовини, які потраплять в наш організм, можуть у підсумку викликати рак.

Сьогодні у нас є можливість спробувати продукти, вирощені або виготовлені в будь-якій країні світу. Логістичні ланцюжки поставок носять міжнародний характер. Саме тому ВООЗ акцентує увагу на необхідності консолідацій урядів всіх країн у питаннях безпеки харчових продуктів.

Всесвітній день здоров’я, девіз якого: «Від ферми до тарілки — зробити продукти харчування безпечними!», покликаний проінформувати людей про важливість отримання доступу до безпечних поживних речовин і води, сприяє підтримці нормального рівня життя.

 

На що звертає увагу ВООЗ

На думку співробітників ВООЗ, щорічно залучати увагу до якоїсь актуальною на даний момент проблеми — важливий, але малий внесок у розвиток системи охорони здоров’я. Адже є глобальні питання, які по-справжньому загрожують людству. Крім 7 квітня існують і інші дати, коли відзначають Всесвітні дні здоров’я. Фактично ВІЗ протягом всього року акцентує нашу увагу на необхідності займатися охороною власного здоров’я і довголіття.

Отже, на які ще дні календаря варто звернути увагу? Звичайно, перераховувати абсолютно все немає необхідності, але про деяких згадаємо. Так, на початку року є дві цікаві дати:

12 лютого відзначається» Міжнародний день хворого. Адже, незважаючи на масу здорових людей, є і ті, хто проходить амбулаторне лікування. До їх прав і проблем закликає прислухатися ВООЗ.

1 березня – ще один Всесвітній день охорони здоров’я — День імунітету. Про потребу підтримувати та зміцнювати імунну систему не говорить тільки ледачий. Адже фактично мова йде про внутрішні можливості нашого організму чинити опір вірусів, інфекцій і хвороботворним бактеріям. Тому кожній людині буде дуже корисна інформація про способи зміцнення імунітету впродовж усього життя.

Попереджений — значить, озброєний

24 березня, у Всесвітній день боротьби з туберкульозом, ми в черговий раз згадуємо про складність і поширеності цього захворювання. І про елементарні правила гігієни: їх дотримання багаторазово знижує ризик розвитку захворювання. А ще треба пам’ятати про те, що туберкульоз можна вилікувати, і чим раніше буде поставлений діагноз, тим легше і швидше пройде курс реабілітації.

8 липня – Всесвітній день боротьби з алергією. З кожним роком алергенів стає все більше і більше. І один із способів дізнатися, як запобігти появі алергії або як позбутися від нападів – звернути увагу на інформацію, поширювану в цей день.

Світ проти

31 травня – Всесвітній день без тютюнового диму. Тут і говорити нічого не доводиться. Вже неодноразово доведено згубний вплив тютюнового диму і пари смол не тільки на самого курця, але і на оточуючих його людей. Пасивне куріння визнано чи не більш небезпечним, ніж активне.

Як бачимо, кожен Всесвітній день здоров’я покликаний звернути увагу людей на, здавалося б, непомітну, але дуже важливу проблему людства. Адже сьогодні є ще такі глобальні жахи, як наркоманія (спеціальні дні для нагадування про це — 1 березня, 19 березня і 26 червня), психічна неврівноваженість (у сучасному світі ця патологія стає все більш страхітливою загрозою), проблеми старості і виховання здорових дітей.

Турбота про дітей – глобальна задача суспільства

Не новина, що здоров’я людини закладається ще в утробі матері. А правильне виховання дитини – найкраща профілактика багатьох захворювань. Всесвітній день дитячого здоров’я покликаний ще раз нагадати нам, дорослим, про відповідальність за всіх малят, які ще не в змозі самостійно піклуватися про себе.

В рамках цієї програми ВООЗ визначила такі проблеми (для них, до речі, теж виділені спеціальні дні календаря):

  • Міжнародний день захисту дітей (1 червня);
  • Всесвітній тиждень грудного вигодовування (1-7 липня);
  • День здоров’я матері (26 листопада).

Оскільки здоров’я і спокій матері – запорука правильного виховання дітей, ВООЗ закликає забезпечувати всім необхідним саме їх.

Дні медичних працівників

Завдання охорони здоров’я населення, а у випадках необхідності і надання допомоги покладено на співробітників медичних установ. Звичайно, не всі країни можуть (і хочуть) забезпечити належний рівень професіоналізму в цій сфері. Тому міжнародні дні працівників охорони здоров’я – ще один крок у бік залучення уваги до цієї глобальної проблеми. Протягом року ми кілька разів «віддаємо данину» працівникам Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (8 травня), медсестрам (12 травня) і всім співробітникам медичних установ (17 червня). Крім того, ВООЗ підтримує і такий напрям, як «Лікарі світу – за мир», покликаний пропагувати мирне вирішення конфліктів і непорозумінь.